Bitcoin na świecie i w kraju

Każdy kraj na ziemii ma własne reguły i zasady, których mieszkańcy muszą się koniecznie łapać, jeśli nie chcą mieć dylematów z prawem. Osoby żyjące chociażby w Tajlandii najczęściej mają tymczasem wysoce gorzej od Polaków, mimo iż to my przyzwyczailiśmy się do notorycznego utyskiwania. Narzekamy na wszyściuśko, myśląc, że nasz rząd nie dopuszcza nam na zużytkowanie m.in.. kryptowalut, a jako dowód swoich osądów dajemy to, że bitcoin dalej nie jest u nas szablonową dewizą. Gdybyśmy wprawdzie zerknęli na to, jak ma wygląd wygląd kryptowalut w takiej Tajlandii, wstępnie przerobilibyśmy scedowanie odnośnie własnego kraju.

Bitcoiny w Tajlandii

Tajlandia jest prawdopodobnie (według różnych źródeł) pierwszym takim krajem na świecie, który do szczętu zabronił swoim współlokatorom korzystania z bitcoinów. Wszelkie transakcje, które miały być przeprowadzone z pomocą nierealnej waluty, są zatem pokątne, a ich przeprowadzanie zagraża pokutę kare. W Tajlandii nie sposób co więcej ze spokojem nabyć sobie bitcoinów, a tym więcej nie wskazane ich wyprzedawać czy wykorzystywać ich do własnych potrzeb (czyli np.. finansować nimi za zakupy).

Teoretycznie Tajlandczycy mogą posiadać w pozornym portfelu (pliku) któryś bitcoin, natomiast nie mogą go nikomu nadesłać zza terytorium własnego kraju. Odradzone jest chociażby tolerowanie nierealnych kas od zagraniczniaków, dzięki temu praktycznie nikt nie jest w stanie w żaden sposób ich spożytkować. A co wpłynęło na tak poważne wole narządów rządzących? Otóż oryginalnie Tajlandzki Bank chociażby zaciekawił się kryptowalutami i starał się z nimi działać, dlatego zaczął prace nad ich uczeniem się. Poszukiwał o nich wielorakich nowin, które brał od osób zajmujących się codziennie bitmonetami, jednak wtedy wynalazł zarówno sporo szczególnych wiadomości odnośnie globu kryptowalut. Poszanował z tej przyczyny, iż Bitcoin może mianować postraszenie dla jego władzy i szeregów, jak tylko nie ma w żadnym prawie jasnych zasad, które potwierdzałyby, jak wypada z niego korzystać. To dlatego zabronił do reszty go użytkować i to w całym swoim państwie.